facebook


SPOTKANIA INFORMACYJNE W LICEUM AKADEMICKIM DA VINCI

 

Serdecznie zapraszamy dnia 27 września 2018 r. o godz. 18.00 na spotkanie informacyjne dotyczące Liceum Akademickiego Da Vinci.

W trakcie spotkania opowiemy m.in. o tym jak wygląda dzień w naszym liceum, jakie projekty realizujemy, opowiemy o zagranicznych partnerach oraz o naszych profilach: językowym (klasa dwujęzyczna j. angielski), mediach interaktywnych, projektowaniu - design thinking.

Z powodów organizacyjnych prosimy o zapisywanie się na spotkanie przez formularz elektroniczny.

https://goo.gl/forms/u5D8wyo8LYu0Ffhy2


Spotkanie odbędzie się w siedzibie Liceum przy ul. Kutrzeby 10, rotunda II pt. .

W roku szkolnym 2019/2020 prowadzimy nabór do klas o następujących profilach:

 

1. Językowy (z językiem angielskim),

2. Media interaktywne,

3. Projektowanie – design thinking.
 

Uczniem szkoły może zostać absolwent gimnazjum lub ośmioletniej szkoły podstawowej, który:

- pomyślnie przejdzie procedurę rekrutacji,

- w przypadku profilu językowego – zda szkolny test poziomujący na odpowiednim poziomie.

Pobierz podanie do Liceum Akademickiego Da Vinci.

Procedura rekrutacji:

1. PODANIE O PRZYJĘCIE

Prosimy pobrać i wypełnić podanie o przyjęcie do szkoły i przesłać je e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub złożyć je osobiście w sekretariacie szkoły przy ul. Kutrzeby 10, II p., Rotunda. Podania przyjmujemy do końca maja lub bezterminowo w przypadku wolnych miejsc, z zachowaniem procedury rekrutacyjnej.

2. SPOTKANIE Z KANDYDATEM

Pracownik szkoły umawia termin spotkania kandydata z psychologiem szkolnym, które trwa około godziny. Spotkanie ma na celu ocenę predyspozycji do podjęcia nauki w Liceum Akademickim Da Vinci oraz wybór profilu. Kandydaci wybierający profil językowy zobowiązani są dodatkowo do wypełnienia testu poziomującego. Spotkanie jest płatne. Opłata wynosi 70 zł i należy ją uiścić przed terminem rozmowy na konto o numerze 79 1750 1019 0000 0000 1317 5195, w tytule wpisując imię i nazwisko kandydata.

3. DECYZJA DYREKTORA

Dyrektor szkoły po zapoznaniu się z wynikami podejmuje decyzję o przyjęciu do Liceum Akademickiego Da Vinci. Szkoła nie uzasadnia decyzji rekrutacyjnych.

4. PODPISANIE UMOWY

Rodzice poinformowani są o decyzji dyrektora szkoły i w ciągu 7 dni są zobowiązani podpisać Umowę o naukę oraz wpłacić opłatę wpisową do szkoły w wysokości 2000 zł. Przy podpisywaniu umowy rodzice składają deklarację co do wyboru profilu nauczania. Uruchomienie poszczególnych profili jest uzależnione od zainteresowania.

5. UZUPEŁNIENIE DOKUMENTÓW

Kandydat jest zobowiązany dostarczyć w dniu zakończenia roku szkolnego do sekretariatu szkoły następujące dokumenty: świadectwo ukończenia gimnazjum oraz zaświadczenie OKE o wynikach egzaminu gimnazjalnego.

Szkoła w pierwszej kolejności zapewnia miejsce dla rodzeństwa dzieci uczących się w Zespole Szkół Da Vinci, pod warunkiem uzyskania pozytywnej decyzji w procesie rekrutacyjnym.

ODPŁATNOŚĆ ZA NAUKĘ

Nauka w Liceum Akademickim Da Vinci jest odpłatna. Czesne roczne jest płatne w 10 równych ratach od września do czerwca.

W klasach o profilach media interaktywne i projektowanie wynosi 12 000 zł za rok nauki.

W klasie o profilu językowym wynosi 14 000 zł za rok nauki.

Opłata wpisowa wynosi 2000 zł.

O liceum

Liceum jest częścią Zespołu Szkół Da Vinci w Poznaniu, w skład którego wchodzą także:

1. Przedszkole,

2. Szkoła Podstawowa,

3. Gimnazjum Akademickie.

Zespół został założony w 2009 roku. Liceum swoją działalność prowadzi od 2012 roku i jest wpisane do rejestru Wydziału Oświaty Miasta Poznania pod numerem 59/2011. 

Dyrektorem Zespołu Szkół Da Vinci jest Ewa Socha.

Zespół Szkół mieści się w dwóch budynkach – przy ul. Golęcińskiej 9 w Poznaniu odbywają się zajęcia w Przedszkolu i klasach 1-6 Szkoły Podstawowej, natomiast przy ul. Kutrzeby 10 na zajęcia chodzą uczniowie akademickich klas 7-8 Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum Akademickiego. W obu lokalizacjach uczy się ponad 500 uczniów i pracuje ponad 100 nauczycieli.