facebook

STS Pogoria – polski żaglowiec, stalowa, trójmasztowa barkentyna , wymiary: dł. kadłuba 40,9 m, wys. 33,5 m. „Pogoria” jest malowana na biało z szerokim niebieskim pasem.

Niewiele jest żaglowców, których narodziny wzbudziły większe emocje niż Pogoria, smukła, o strzelistych masztach i prostym stylowym wnętrzu. Zbudowana w 1980 roku dla Bractwa Żelaznej Szekli , stanowiła własność Telewizji Polskiej, która sfinansowała jej budowę i zapewniła środki na eksploatację żaglowca...

Debiut Pogorii w regatach Cutty Sark miał miejsce na trasie wyścigu Mon-Karlskrona, żaglowiec pierwszy minął linię mety, pozostawiając żaglowce klasy A daleko z tyłu. Jednostka okazała się szybka, dzielna i bezpieczna, oceną tę potwierdziły następne długie rejsy statku, wyprawa na Antarktydę, gdzie żaglowiec spełniał rolę transportowca, przewożąc ludzi i sprzęt z antarktycznej stacji PAN oraz rejs do Sri Lanki i z powrotem z młodzieżą na pokładzie (1983-84), znany jako Szkoła Pod Żaglami, jako że jej uczestnicy godzili zwykłe obowiązki załogi żaglowca z nauką. Wielki sukces Szkoły sprawił, że przedsięwzięciem i statkiem zainteresowali się Kanadyjczycy, którzy zorganizowali na jego pokładzie podobną szkołę. W trakcie trwania Szkoły statek opłynął świat...

 

Uczniowie Gimnazjum i Liceum Da Vinci,

przeżyjcie wielką przygodę pod żaglami "Pogorii" !!!

 

Tylko dla Was w dniach 07.10 - 19.10.2017  organizujemy rejs żaglowcem "Pogoria" z Barcelony do Nicei ...

Będziecie pierwszymi uczniami poznańskich szkół, którzy odważą się na ten wyczyn! 

To wyjazd dla odważnych i twardych ludzi!!! 

 

Na pokład weźmiemy 41 uczniów, którzy:

• nie boją się trudnych warunków życia na żaglowcu, 

• chcą przeżyć przygodę, 

• chcą się sprawdzić, 

• chcą dać z siebie wiele, 

• są zdyscyplinowani, 

• mają poczucie humoru,

• chcą i potrafią dobrze się bawić!!!

 

12 dni na prującym fale żaglowcu "Pogoria" to nie byle co!

Oferta rejsu skierowana jest do uczniów Gimnazjum i Liceum Da Vinci, którzy w 2017 roku ukończą 15 lat oraz absolwentów naszego Gimnazjum i Liceum. 

Program rejsu oparty jest na tradycji morskiej i sztuce żeglowania. 

Rejsy na "Pogorii" niezmiennie od lat zapewniają niezwykłą i unikalną przygodę morską, ale nade wszystko gwarantują aktywny wypoczynek.

Na pokładzie "Pogorii" uczniowie będą uczestniczyli 24 godziny na dobę - w systemie wachtowym, w życiu i obsłudze żaglowca, otrzymają odpowiedzialne prace żeglarskie do wykonania. To będzie piękny czas na kształtowanie się charakterów na całe życie...

Odklejcie się od komputera, zrzućcie ciepłe kapcie, zostawcie telewizor, zamieńcie łóżko na koję ... 

 

Cena za rejs z dojazdem przy pełnej ilości osób: 2600 zł.

Zgłoszenia przyjmujemy do końca listopada 2016.  

Do zobaczenia na pokładzie!!!

 

Marzena Tchórzewska                                                                                          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Grażyna Jankowiak - koordynator zajęć pozalekcyjnych SP Da Vinci:                                               Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.609-150-253